minimalizm - jak zacząć, odgracić i uporządkować dom, blog minimalistki slow and happy

Minimalizm 🏡 jak zacząć

Jestem minimalistką. Napomykam o tym przy rożnych tematach i rożnych okazjach. Ale zauważyłam, że nie pisałam do tej pory o konkretach, o początkach, o tym, czym ten minimalizm jest w sferze fizycznej, czyli od czego się zaczyna. Podświadomie zakładałam, że domyślacie się, że czujecie… co jest u mnie w głowie. Na szczęście zauważyłam tę właściwość mojego umysłu – i zaakceptowałam, że nie wszyscy korzystają na co dzień z telepatii 😉 – i już układam w słowa odpowiedź na pytanie, co to ta cała minimalistka.

1. Początek minimalizowania stanu posiadania wygląda tak: godzina po godzinie lub dzień po dniu zaglądasz do kolejnych szaf, szafek, pudeł, pomieszczeń i schowków i usuwasz z nich to, czego nie lubisz i czego nie używasz (nieco inne, nowsze podejście: zostawiasz tylko to, co uwielbiasz).

2. Po jakimś czasie powtarzasz przegląd, znajdując kolejne rzeczy, których nie chcesz już mieć w swoim domu.

3. I to się nie kończy.

4. Ja dodatkowo wykonuję nieraz zmodyfikowaną wersję packing party Ryana Nicodemusa z The Minimalists. Spakował on wszystko (nawet meble) i przez tydzień odpakowywał potrzebne mu w danym momencie przedmioty. Wszystko co po tygodniu nadal było w workach – out.

Ja nie pakuję rzeczy, lecz ustalam sobie cel np. garderobę swoją lub Dziecka i przez tydzień zapisuję, których rzeczy z tej kategorii używałam. Po tygodniu tylko one zostają w szafie, a cała reszta nie mąci mi już więcej w głowie.

Minimalizm – jak zacząć: godzina po godzinie lub dzień po dniu zaglądasz do kolejnych szaf, szafek, pudeł, pomieszczeń i schowków i usuwasz z nich to, czego nie lubisz i czego nie używasz

Upraszczacz życia - minimalizm jak zacząć