szkodliwe kosmetyki blog o prostym życiu Slow and Happy

Szkodliwe kosmetyki 🧴 Jak klienci Rossmana fundują sobie powolną śmierć

Szkodliwość kosmetyków to temat, o którym wygodniej nie wiedzieć. Większość społeczeństwa odwraca głowę, gdy porusza się ten temat, chociażby delikatnie, jak ja:

Mogę wyglądać jak milion dolarów. Tylko po co?

Eko higiena i dlaczego powinieneś pożegnać ekologiczne kosmetyki

Bo jak to: chodzić do ludzi i nie używać dezodorantu, nie wybierać wśród zapachów, nie smarować się reklamowanymi i polecanymi przez koleżanki kremami?

Tak, podejmując decyzję o drastycznym ograniczeniu kosmetyków przestajesz mieć normalny temat do rozmowy i nie wyglądasz tak, jak powinno się wyglądać (czyli masz naturalny kolor włosów i brak makijażu). A jeśli zaczniesz opowiadać wśród znajomych o tym, co zmieniłeś, odsuną się od ciebie – dziwaka.

CZYTAJ TEŻ: O MYŚLENIU BEZ KATEGORII „POWINIENEM”.

Zaraz będziesz musiał sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej interesuje cię aprobata ze strony żyjącego w schematach społeczeństwa, czy jednak wybierasz dłuższe życie… Być może na marginesie…

Szkodliwe kosmetyki to fakt

W lutym tego roku sąd w stanie Missouri wydał wyrok, zobowiązujący firmę Johnson & Johnson do wypłaty 72 mln dolarów odszkodowania rodzinie kobiety, która regularnie używała produktów tej firmy, po czym zmarła na raka jajników.

Skoro ktoś udowodnił, że przyczyną śmierci były szkodliwe substancje, zawarte w kosmetykach (azbest!)…

Skoro ktoś wygrał proces przeciwko firmie wartej pewnie pięć razy tyle co nasz kraj…

To fakty i dowody musiały być ewidentne i niepodważalne.

Co więcej, firma Johnson & Johnson od lat wiedziała o rakotwórczym działaniu swoich kosmetyków.

Niby jako osoba jakoś w tych tematach świadoma domyślałam się, że tak to jest, a jednak mną to wstrząsnęło.

Taka sprawa Johnson & Johnson pokazuje wszystko… a ludzie i tak będą kupować – płacić, by się truć. Bo głupio nie używać, bo głupio odmówić, bo głupio być innym. A przecież poza zdrowiem, oszczędzilibyście i pieniądze, i czas, tracony na wklepywanie kosmetyków.

Co tam jeszcze bąkasz pod nosem, że sklepowe kosmetyki nie mogą być szkodliwe i rakotwórcze? Że normy, kontrole, atesty, a poza tym ekstrakty roślinne i same dobroczynne, odbudowujące…?

Tak, firmy kosmetyczne chcą od ciebie pieniędzy, więc chcą ci coś sprzedać! Tak, wielkie koncerny potrzebują pieniędzy od ciebie! Nie, nie interesuje ich, co ci dadzą, bylebyś zapłacił! Nie, wielkie firmy nie są od dbania o twoje samopoczucie ani zdrowie!

Ani wielkich firm, ani rządów jakiegokolwiek państwa czy innej organizacji nie obchodzi twój dobrostan finansowy, psychiczny, duchowy ani twoje zdrowie.

Dentysta zarabia na zepsutych zębach, w zdrowych nie ma żadnego interesu. Firmy farmaceutyczne zarabiają na chorych, nie na zdrowych.

Czytaj też: Mycie zębów olejem kokosowym: moje wrażenia po pół roku i wizycie u dentysty

Tak, musisz sam się sobą zająć, wziąć swoje życie i jeśli ci zależy także swoje zdrowie we własne ręce, bo nikt inny za ciebie tego nie zrobi!

To jak: bardziej interesuje cię aprobata ze strony żyjącego w schematach społeczeństwa, czy jednak wybierasz dłuższe życie?

Chcesz być zdrowa, a jednocześnie nie rezygnować z przyjemnego, aromatycznego rytuału dbania o swoje ciało? Koniecznie zerknij na tę przecenioną paczkę 40 ekursów, ebooków i przepisów dotyczących używania olejków eterycznych i ziół dla zdrowia, urody i dla domu. Jeśli nie byłabyś zadowolona z tych materiałów, masz 30 dni na rezygnację. Choć jeśli chodzi o moich Czytelników, nie zdarzył się jeszcze taki, który by rezygnował 🙂

Antykonsumpcjonistyczna minimalistka nie poleca rzeczy niewartych polecenia.